ŻWIROWNIA RZESZÓW

Żwirownia Rzeszów

video
play-sharp-fill
Kopiowanie obrazu z kamery zabronione. Wykorzystywanie bez zgody będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich.


Kamera Żwirownia Rzeszów zainstalowana jest na najwyższym bloku osiedla Panorama Kwiatkowskiego

Zalew Żwirownia, znany również jako Żwirownia Rzeszów, to popularne miejsce rekreacyjne, które ma swoje korzenie w działalności wydobywczej. Powstał w latach 70. XX wieku w wyniku eksploatacji żwiru, niezbędnego do licznych inwestycji budowlanych w regionie. Po zakończeniu działalności wydobywczej teren ten został przekształcony w zbiornik wodny.

Od momentu przekształcenia, Zalew Żwirownia szybko zyskał na popularności wśród mieszkańców Rzeszowa i okolic. Stał się atrakcyjnym miejscem wypoczynku, oferując różnorodne możliwości rekreacji na świeżym powietrzu. Wokół zalewu powstały tereny zielone, ścieżki spacerowe i rowerowe, a także miejsca do pikników.

Zalew odgrywa także ważną rolę ekologiczną, będąc siedliskiem dla wielu gatunków ptaków i innych zwierząt. Jest to również miejsce, gdzie mieszkańcy mogą cieszyć się różnorodnymi formami aktywności wodnej, takimi jak pływanie, wędkowanie czy kajakarstwo.

Dziś Zalew Żwirownia jest symbolem udanej rewitalizacji terenów poprzemysłowych i doskonałym przykładem, jak dawny obszar wydobywczy może stać się pięknym i funkcjonalnym miejscem odpoczynku i rekreacji.

W kadrze widoczne rozległe tereny zielone otaczające zalew oraz dopływ Wisłoka.

Więcej kamer

Partnerzy

2024-07-01T14:46:31+02:00
Go to Top