ZAPORA

Zapora

video
play-sharp-fill
Kopiowanie obrazu z kamery zabronione. Wykorzystywanie bez zgody będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich.


Kamera Zapora zainstalowana jest na wieżowcu Spółdzielni Nowe Miasto

Osiedle Nowe Miasto jest jednym z największych zespołów mieszkaniowych w Rzeszowie. W latach 1975 – 1990 wybudowano tu trzydzieści 11 piętrowych budynków mieszkalnych. Na terenie osiedla znajduje się pływalnia Delfin, strefa handlowa z hipermarketami oraz centrami handlowymi.

Głównym elementem kadru jest Zapora na rzece Wisłok. Widok obejmuje także Aleję Powstańców Warszawy oraz Stadion Miejski Stal.

Zapora na Wisłoku została oddana do użytku w 1974 roku. Jej głównym celem jest ustabilizowanie koryta rzeki, Zalew Rzeszowski pełni rolę małego zbiornika retencyjnego. Po drugiej stronie zapory została oddana do użytku elektrownia wodna o mocy 3000MWh oraz przeprawa dla ryb migrujących w górę Wisłoka. Wzdłuż Zalewu Rzeszowskiego znajdują się Bulwary, znakomite miejsce wypoczynku. Atrakcją jest biegnąca wzdłuż Wisłoka Ścieżka Przyrodnicza im. Profesora Szafera. Można tu podziwiać wiele rzadkich okazów fauny i flory. Ścieżka przebiega niedaleko rezerwatu „Lisia Góra” – wysokiej, zalesionej skarpy w okolicy Zalewu na Wisłoku, tworzącej unikatowe środowisko przyrodnicze z okazami kilkusetletnich dębów.

Więcej kamer

Partnerzy

2024-06-28T13:46:05+02:00
Go to Top